Aktualisht në pozitat e barazhit është Ferizaj dhe Flamurtari, por të dyja skuadrat do të luftojnë deri në fund për t’iu shmangur këtyre pozitave. SofaScore acompanha os placares ao vivo do futebol e a tabela, resultados, estatísticas, e goleadores em Superliga e Kosovës. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Sport / Superliga. Tabela e IPKO Superligës së Kosovës në futboll ka pësuar ndryshime pas ndeshjeve të xhiros së 11-të, të cilat u zhvilluan në mesjavë. "Telegrafit". Ipko Superliga e Kosovës në futboll. Sfida për mbijetesë mes Trepçës ’89 dhe Flamurtarit gjithashtu përfundoi baras 1-1. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0. This thread is archived. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: Juni 2020. +383 48 222 355. Rr. La stagione è iniziata il 18 agosto 2018 e si è conclusa il 19 maggio 2019. para 5 muajve - Telegrafi. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. IPKO Superliga e Kosovës. Feronikeli zë pozitën e pestë në tabelë me 44 pikë, apo 11 më pak se lideri Drita, ndërsa Llapi është e gjashta me 38 pikë. Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. Ipko Superliga e Kosovës në futboll. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Tabela në Ipko Superligën e Kosovës pas javës së 25-të: Feronikeli, Prishtina dhe Llapi vazhdojnë luftën për titull, interesant gara për mbijetesë - Telegrafi. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i IPKO Superliga e Kosovës . share. Archived. Skuadrat pretendente për titullin e kampionit, Feronikeli, Prishtina dhe Llapi kanë vazhduar me fitore dhe zënë tri pozitat e para në tabelë. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 sierpnia 2019 do maja 2020 rozgrywane zostaną 33 kolejki meczów. Drita W. D. L. W. L. 33 21 5 7 57 23 34 68 2. 6 Qershor 2020 . Vala Superliga e Kosoves. Këtë edicion nga elita e futbollit kosovar do të largohen katër skuadra, ndërsa tri të tjera do të dalin në garat evropiane gjë që e bënë edhe më interesant vazhdimin e këtij kampionati. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. August 2019 und endete am 26. Klubi është i vendosur në Dobrajë të Madhe, një fshat në komunën e Lipjanit. IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) 17 comments. Superliga e Kosovës auf Transfermarkt mit Tabelle Ergebnissen Spielplan Liveticker Marktwerten Vereine Transfers Statistiken Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 sierpnia 2019 do maja 2020 rozgrywane zostaną 33 kolejki meczów. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Ipko Superliga ka vazhduar me më xhiron e 30-të që është zhvilluar të dielën dhe të hënë. Juni 2020. Gara për titull të kampionit dhe lufta për mbijetesë pritet të jenë mjaft e zjarrta. ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. schedule 14:35 - 30 Nëntor, 2020. Kurse, Drita zbriti në pozitën e tretë pas humbjes 0:1 nga Prishtina. KF Arbëria do të garojnë në IPKO Superliga në sezonin 2020/21. Vala Superliga e Kosovës Vala Superleague of Kosovo 2016–2018 Sponsored by Kosovo Telecom. This page shows the detailed table of the Superliga e Kosovës in season 20/21. Flamurtari vazhdon të kryesojë renditjen e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Tabelle Superliga e Kosovës 18/19 . portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo KEK-u mbetet e fundit dhe me një këmbë është në Ligën e Parë, ndërsa nga Liria e pozitës së 11-të deri te Drenica në pozitën e pestë dallimi është në vetëm 10 pikë. Superliga e Kosovës, ou IPKO Superliga e Kosovës, é um(a) liga de futebol profissional para homes em Kosovo. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e … Ballkani e ka marrë i vetëm kryesimin falë gabimit të Dritës në Drenicë, ndërsa dy skuadrat gjilanase e ndajnë pozitën e dytë kosovo - ipko superliga e kosovËs 2019/2020 - nÍvel 1 O Campeonato Kosovar de Futebol 1ª divisão, IPKO Superliga E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 12 clubes. Superliga e Kosovës na Transfermarkt z Tabelą Wynikami Terminarzem Wynikami za żywo Wartościami rynkowymi Klubami Transferami Statystykami VIDEO/ Drita vuan kundër Llapit, kapiteni Limani e nderon. hide. IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) Close. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Superliga e Kosovës. Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. W tym roku bezpośrednio spadają aż 4 drużyny, a baraże nie zostaną rozegrane. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. Formacioni më i mirë i javës së 30-të në IPKO Superligë. IPKO Superliga e Kosoves Ipko Superliga e Kosovës Me dy ndeshjet e luajtura sot perfundon xhiro e 21 e Ipko Superliges se Kosoves ne Futboll! 038 224 093 - Gjilani, me fitoren e thellë ndaj Llapit me rezultat 3:0 tash prin i vetëm në tabelë. Gjdo informacion dhe produkt Drita FC ka të drejtën e sajë të publikimit dhe mbrohen me ligjin në fuqi për të drejtën e autorit. IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. 038 224 093 - IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e … Table Superliga e Kosovës 19/20 . The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e […] Football Club Ballkani "Telegrafit". pranoni Kushtet e përdorimit. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led the table and how long they stayed there. This video is unavailable. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. M W D L GF GA GD Pt 1. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Kuqezinjtë pas katër ndeshjeve kanë po aq fitore. März 2020 und 4. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. Ka përfunduar java e 25-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. Materialet dhe informacionet në këtë forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të La Superliga e Futbollit të Kosovës 2018-2019 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di sponsorizzazione) è stata la 20ª edizione del massimo campionato di calcio kosovaro. Futboll 12 Shtator 2018 18:00. New comments cannot be posted and votes cannot be cast. 1.5K likes. Watch Queue Queue Em 20/21 temporada, KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita estão entre as equipes … Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten. Sot po zhvillohen katër ndeshje të javës së parë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në […] Ballkani nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga udhëtimi në Ferizaj, ndërsa në paqe u ndanë edhe Feronikeli dhe Drenica. 1 comment. Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. IPKO Superliga e Kosovës IPKO Superleague of Kosovo 2018–2020 Sponsored by IPKO. IPKO Superliga rikthehet këtë mesjavë me ndeshjet e javës së 25-të. IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Kurse, Prishtina nga vendi i katërt, është […] Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Watch Queue Queue. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. save hide report. Gjdo informacion dhe produkt Drita FC ka të drejtën e sajë të publikimit dhe mbrohen me ligjin në fuqi për të drejtën e autorit. Tabela # Club. März 2020 und 4. IPKO Superliga e Kosovës është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi shkaku i pandemisë koronavirus. 0. League, teams and player statistics. Il Drita era il detentore in carica del … IPKO Superliga e Kosovës në futboll i solli sot tri ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë, shkruan Gazeta Express. Javë pas jave IPKO Superliga e Kosovës po bëhet më interesante, duke prodhuar ndeshje cilësore e gola të shumtë, shkruan Insporti.com. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der … Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të … Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. … Ipko Superliga Statovci: Llapi mund të dal në Europë, vetëm nëse Ballkanin dhe Dritën i kap virusi. Trepça ’89 dhe Ferizaj janë në pozitat 9 dhe 10 me 28 respektivisht 26 pikë, ndërsa dy skuadrat e fundit janë Vushtrria dhe Dukagjini. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . IPKO Superliga e Kosovës në futboll. Die beiden Tabellenletzten der Liga steigen in die Liga e … Gjilani W. W. W. D. W. 33 21 5 7 61 27 34 68 3. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. IPKO Superliga // Tabela Aktuale [2018/19] - Java 3. Table Superliga e Kosovës 20/21 . schedule 15:24 - 4 Dhjetor, 2020. Në elitën e futbollit kosovar katër ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa dy të tjera të enjten. share. IPKO Superliga e Kosovës. Drenica me pikën e fituar sot shkoi në kuotën e 35 pikëve dhe zë vendin e shtatë, ndërsa Flamurtari është i teti me 33 pikë. Liga: Primeira Liga - Kosovo Equipas: 10 Equipas : Número de jogadores: IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Edhe pas përfundimit të xhiros së shtatë lideri mbetet i njëjtë, ndërsa në pozitat e mëposhtme kanë ndodhur ndryshime. Ndërkohë Drita që ndodhet në pozitën e katërt është shkëputur nga ekipet tjera që po luftojnë për mbijetesë. report. Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość.Liga jest jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy), utworzona w 1990 roku i od … Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). 13. Superliga e Kosovës, ou IPKO Superliga e Kosovës, é um(a) liga de futebol profissional para homes em Kosovo. Ipko Superliga e Kosoves; Tabela; Futboll 30 Shtator 2019 09:14. Superliga e Kosovës. Bllkani ka shënuar fitore të madhe sot duke mposhtur Gjilanin 2 me 1 në Suharekë. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". The home, away and annual tables are displayed on the right side. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość. August 2019 und endete am 26. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Prishtinë, 9 gusht 2018 – Për dy vitet e ardhshme, IPKO do të jetë Sponsori Gjeneral i Kombëtares së Kosovës në Futboll dhe Super Ligës së Kosovës në Futboll, e cila do të emërohet IPKO Super Liga e Futbollit të Kosovës.. Marrëveshja e sponsorizimit u nënshkrua nga Drejtorit Ekzekutiv i IPKO-së, Robert Erzin dhe Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Posted by. 1 year ago. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. Fitore në udhëtim ka marrë edhe Gjilani që ka mposhtur 1-3 Dukagjinin dhe tani ka 51 pikë, sa ka edhe Prishtina që u ndal nga Llapi në Podujevë në barazim 1-1. schedule 14:55 - 3 Dhjetor, 2020. IPKO Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 11-të. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. 11/22/2019 15:30 nga: Mergim Rreci. Kishte shumë ndeshje interesante, ndërsa spikati takimi mes Prishtinës dhe Dritës që u mbyll baras 1-1. Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. 886 likes. pranoni Kushtet e përdorimit. Interesant është bërë lufta për të siguruar një vend në elitën e futbollit kosovar për edicionin e ardhshëm. Sot po zhvillohen katër ndeshje të javës së parë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. 100% Upvoted. Golat për Ballkanin i shënuan Blend Baftiu dhe Jetmir Topallaj, kurse për Gjilanin realizoi Gerhard Progni, përcjell Gazeta Blic. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com IPKO Superliga e Kosovës vjen në mesjavë me ndeshjet e xhiros së 25-të, të cilat pritet të jenë mjaft interesante. Lot para dhe pas ndeshjes me Feronikelin, Prishtina vajton legjendën Sinani. Drita që mbetet e para është në rrugë të mirë për ta rikthyer titullin në Gjilan, por deri në fund ka shumë ndeshje dhe mbrapa ka skuadra të fuqishme si Prishtina e Gjilani që kanë nga katër pikë më pak dhe Ballkani në vendin e katërt me pesë pikë më pak. Juli 2020. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. IPKO Superliga e Kosovës në futboll i solli sot tri ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë, shkruan Gazeta Express. Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit do ta hapë sot xhiron e 11-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. W tym roku bezpośrednio spadają aż 4 drużyny, a baraże nie zostaną rozegrane. Raiffeisen Superliga e Kosovës Raiffeisen Superleague of Kosovo 2008–2016 Sponsored by Raiffeisen Bank Kosovo, a subsidiary of the Raiffeisen Bank International. Rr. Këto janë rezultatet komplete: Dukagjni -Gjilani 0 :4 , Drita – Drenica 4:1 , Prishtina – Ballkani 0:0 , Flamurtari – Vushtrria 2:0 , Strona internetowa. Juli 2020. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Ballkani në dy ndeshje ka marrë dy barazime pa gola ndaj Drenicës dhe Flamurtarit, barazime të cilat i kanë kushtuar me vendin e tretë në tabelë me 46 pikë. Ndeshjet si nikoqir do ti luaj në stadiumin “Agron Rama” të KEK-ut. IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. This page shows the detailed table for a competition. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. Kjo është tabela momentale në Ipko Superligën e Kosovës. kosovo - ipko superliga e kosovËs 2019/2020 - nÍvel 1 O Campeonato Kosovar de Futebol 1ª divisão, IPKO Superliga E Kosoves 2019 /2020 , contará com a … Divisão: Primeira Divisão - Kosovo : N° de times: 10 times : Número de jogadores: 282 : Estrangeiros: 77 Jogadores 27,3%: ø-Valor de mercado : 82 mil € Ranking de 5 anos: 48. classificado … Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. SofaScore acompanha os placares ao vivo do futebol e a tabela, resultados, estatísticas, e goleadores em Superliga e Kosovës. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der zweiten Liga waren KF Kosova Vushtrri und KF Dukagjini. Në Superligën e Kosovës deri me tani janë zhvilluar dhjetë xhiro. Java 1-rë Ipko Superliga e Kosovës / August 13, 2019 Pasqyra financiare dhe raporti i auditorit per vitin qe perfundon me 31 dhejtor 2019 / May 11, 2020 Tabela & Statistika save. This page shows the detailed table for a competition. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. Tabela e IPKO Superligës pas javës së katërt. Materialet dhe informacionet në këtë Pas rifillimit të futbollit në Superligën e Kosovës, për dy xhiro, renditja në tabelë ka pësuar ndryshime të mëdha. IPKO Superliga është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi me ndeshjet e xhiros së 23-të. Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 : 0 Janë zhvilluar dy ndeshje të rradhës së xhiros së 23, të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate: Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 :0 . ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. Sot është kompletuar xhiroja e nëntë e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. +383 48 222 355. Gjakova. Superliga e Kosovës tani në SuperSport Kosova - Ekskluzivisht në IPKO. Me ndeshjen e sotme Flamurtari – Vushtrria 2 me 0, ka përfunduar xhiro e 20-të e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në pozitën e parë me 55 pikë. Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. BALLINA; FUTBOLL; Futboll nga rajoni; Ipko Superliga; TOP LAJME; infosport - 02/11/2020. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016 Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0.